LVK 2020

21.1.2020 Vlaďka Lukešová

Hlásíme se z Pomezní boudy v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Máme čerstvé zážitky z prvního dne na lyžích.

Ráno úplně normální – vstávali jsme, chvíli jsme se bavili o tom, jaké to dnes asi bude. V osm hodin snídaně – rohlík, šunka, sýr, máslo, m armeláda atd. Každý si mohl vybrat, co chtěl.

Po snídani jsme někteří ztěžka nazuli lyžáky a hurá, jdem na to. Rozdělili nás na tři skupiny. My, co jsme stáli na lyžích úplně poprvé v životě, jsme si pomysleli, že ta čertovská prkýnka nikdy nezvládnem a že to zkrátka nedáme, když si ty „ mrchy“ jedou tam, kam vůbec nechceme. Když druhá skupina odjela s paní učitelkou Bartošovou a první s panem ředitelem na sjezdovku, začali jsme se učit základní věci.

Po obědě s velmi dobrou polévkou gulášovkou a špagetami jsme si trochu odpočinuli a odvážně vyrazili na malý kopeček. Tam jsme trénovali obloučky a už i sjížděli. Závěrečná výzva byla průjezd brankou z hůlek, ale bez svých hůlek. Sami jsme se překvapili, že jsme to všichni zvládli. Dokonce jsme si museli přiznat, že to lyžování není takový strašák, jak jsem si ještě ráno mysleli. Prostě nás začalo bavit. Zítra nás čeká další challenge – jízda na vleku. Držte nám palce.

Zapsáno podle zážitků členů 3. družstva, budoucích olympijských vítězů :-)