1. A

Kde jinde se můžeme učit o jaru nežli v přírodě

19. 4. 2024 Ing. Veronika Novotná

Vypravili jsme se opět na výuku ven, tentokrát pozorovat změny v přírodě, poznávat jarní květiny a sledovat živočichy v okolí rybníka. A že těch změn bylo! Ovšem nejvíce nás zaujaly žáby, které si klidně po našem příchodu odskákaly do rybníka. :-)

Poznávali jsme obchody města Žebrák

16. 2. 2024 Ing. Veronika Novotná

Dnes jsme během výuky procházeli město Žebrák. Poznávali jsme různé obchody, četli jejich názvy a říkali jsme si, co se v nich prodává. Vše co jsme viděli a zapamatovali jsme si, jsme poté kreslili křídou do obchodů, které nám paní učitelky nakreslily. :-)

Vytvářeli jsme lidskou kostru z přírodnin

26. 1. 2024 Ing. Veronika Novotná

Společně jsme se všichni prvňáčci vydali opět ven a naše téma bylo tentokrát lidská kostra. Výuka probíhala v Turkově rokli, protože jsme tam mohli najít spoustu přírodního materiálu ke tvorbě kostry. Ve škole jsme si nejprve povídali o lidském těle a o naší kostře. A potom hurá ven! Z těch nejsilnějších klacků jsme udělali stehenní kosti a z nejslabších články prstů. Malé kamínky byly zuby a ze šnečí ulity byl ten nejlepší nos. :-)

Prožili jsme mrazivé dobrodružství

8. 12. 2023 Ing. Veronika Novotná

V ten nejmrazivější den celého týdne, pondělí 4. prosince, jsme se vydali do Muzea betlémů v Karlštejně. Naše dobrodružství začalo již na vlakovém nádraží, protože tam je mnoho zajímavých věcí, se kterými se běžně nesetkáme. A také samotná jízda vlakem pro nás byla obrovským zážitkem, protože většina z nás jela vlakem poprvé v životě. 
V Karlštejně jsme přešli most a za chvíli jsme spatřili hrad, který se majestátně tyčil nad městysem. V muzeu jsme si vyrobili vánoční hvězdu, prohlédli hrající betlém a koupili něco malého na památku. 
Cesta zpět nám utekla velmi rychle a my se opět můžeme těšit na další dobrodružství. :-) 

Malý strom nás pobavil i dojal

21. 11. 2023 Ing. Veronika Novotná

Divadlo Lampion nás okouzlilo svou nádhernou výzdobou již z venku, a co teprve, když jsme vstoupili do sálu a nad hlavami nám svítily žluté lampiony. To jsme ještě netušili, co nás čeká. Představení plné radosti, zvuků, písní a také smutku. Příběh o malém klukovi, který nalezl svůj nový domov u babičky a dědy, kteří byli indiáni, byl pro nás velmi poučný. 

Zkuste také někdy tiše poslouchat v lese, jestli neuslyšíte hlas stromu..

Vydali jsme se na svatomartinskou stezku

12. 11. 2023 Ing. Veronika Novotná

Legendu o svatém Martinovi jsme si poslechli během svatomartinské stezky, na které jsme plnili různé úkoly. Čekalo na nás nejedno překvapení! Například v košíku ukrytá husa, poztrácené podkovy a na samý závěr stezky lahodné svatomartinské rohlíčky, do kterých jsme se s chutí zakousli. :-)
Ve fotogalerii můžete vidět, jak nám plnění úkolů šlo. :-)

Halloween

8. 11. 2023 Mgr. Petra Bartošová

Ve třídě nám straší. :-)

Páteční dny trávíme v přírodě

9. 10. 2023 Ing. Veronika Novotná

Poslední den školního týdne se chodíme učit do přírody.
Tentokrát jsme si povídali o podzimu, o zvířátkách žijících v lese, a také jsme trénovali naši paměť. :-)

Začínáme psát číslice a písmena

8. 10. 2023 Mgr. Petra Bartošová

Uvolnění ruky. 

Přespolní běh

23. 9. 2023 Mgr. Petra Bartošová

První velké závody

Přespolní běh 1

22. 9. 2023 Mgr. Petra Bartošová

Nikdo to nevzdal :-)

Hrajeme divadlo

14. 9. 2023 Mgr. Petra Bartošová

O veliké řepě

Výuka

14. 9. 2023 Mgr. Petra Bartošová

Pracujeme úplně všude. :-)

Indiánská třída

7. 9. 2023 Mgr. Petra Bartošová

Začínáme indiánským pozdravem. :-)