1. B

Plán výuky: 27.05. - 31.05.2024

26. 5. 2024 Ing. Veronika Novotná

Český jazyk: Hravý slabikář do str. 110
Písanka: do str. 21
Čtení: Slabikář kniha str. 88 - 91
Matematika: do str. 56, matematika 3. díl str. 1
Prvouka: str. 67
Barevné příklady: str. 35

Středa 29.05. Focení tříd: pokud se budou chtít děti fotit ve skupinkách, prosím napište do Sdělníčku s kým se budou fotit. 

 

 

 

 

 

Kde jinde se můžeme učit o jaru nežli v přírodě

19. 4. 2024 Ing. Veronika Novotná

Vypravili jsme se opět na výuku ven, tentokrát pozorovat změny v přírodě, poznávat jarní květiny a sledovat živočichy v okolí rybníka. A že těch změn bylo! Ovšem nejvíce nás zaujaly žáby, které si klidně po našem příchodu odskákaly do rybníka. :-)

Už víme, kam se ztrácí kapky deště

23. 2. 2024 Ing. Veronika Novotná

V Národním zemědělském muzeu jsme se díky zaklínadlu proměnili v kapky vody. Poznali jsme cestu, kterou se každý den vydají kapky vody. Vyzkoušeli jsme si být deštěm i mořem. Když jsme se stali zase lidmi, prohlédli jsme si dvě oddělení muzea, které se věnují historii zemědělství a rybářství. Viděli jsme pravěkou vesnici i bílého sumce. Mrzí nás, že nám čas rychle utekl a nestihli jsme vidět více, proto se velice těšíme, až se do muzea opět vrátíme. :-)

Poznávali jsme obchody města Žebrák

16. 2. 2024 Ing. Veronika Novotná

Dnes jsme během výuky procházeli město Žebrák. Poznávali jsme různé obchody, četli jejich názvy a říkali jsme si, co se v nich prodává. Vše co jsme viděli a zapamatovali jsme si, jsme poté kreslili křídou do obchodů, které nám paní učitelky nakreslily. :-)

Vytvářeli jsme lidskou kostru z přírodnin

26. 1. 2024 Ing. Veronika Novotná

Společně jsme se všichni prvňáčci vydali opět ven a naše téma bylo tentokrát lidská kostra. Výuka probíhala v Turkově rokli, protože jsme tam mohli najít spoustu přírodního materiálu ke tvorbě kostry. Ve škole jsme si nejprve povídali o lidském těle a o naší kostře. A potom hurá ven! Z těch nejsilnějších klacků jsme udělali stehenní kosti a z nejslabších články prstů. Malé kamínky byly zuby a ze šnečí ulity byl ten nejlepší nos. :-)

Prožili jsme mrazivé dobrodružství

8. 12. 2023 Ing. Veronika Novotná

V ten nejmrazivější den celého týdne, pondělí 4. prosince, jsme se vydali do Muzea betlémů v Karlštejně. Naše dobrodružství začalo již na vlakovém nádraží, protože tam je mnoho zajímavých věcí, se kterými se běžně nesetkáme. A také samotná jízda vlakem pro nás byla obrovským zážitkem, protože většina z nás jela vlakem poprvé v životě. 
V Karlštejně jsme přešli most a za chvíli jsme spatřili hrad, který se majestátně tyčil nad městysem. V muzeu jsme si vyrobili vánoční hvězdu, prohlédli hrající betlém a koupili něco malého na památku. 
Cesta zpět nám utekla velmi rychle a my se opět můžeme těšit na další dobrodružství. :-) 

Projektové dny nás baví!

26. 11. 2023 Ing. Veronika Novotná

Do školy jsme nepřišli jen kvůli tomu, abychom se naučili číst a psát. Během projektových dnů poznáváme spoustu nového na první pohled nedůležitého. Ale pro nás je velmi důležité poznání, jak matka příroda vaří podzimní polévku, kde se berou brambory, co jsou Dušičky a jak to dopadlo s husami, které prozradily Martina. Ve škole je to pořádná dřina, ale také velká zábava. :-)

Malý strom nás pobavil i dojal

21. 11. 2023 Ing. Veronika Novotná

Divadlo Lampion nás okouzlilo svou nádhernou výzdobou již z venku, a co teprve, když jsme vstoupili do sálu a nad hlavami nám svítily žluté lampiony. To jsme ještě netušili, co nás čeká. Představení plné radosti, zvuků, písní a také smutku. Příběh o malém klukovi, který nalezl svůj nový domov u babičky a dědy, kteří byli indiáni, byl pro nás velmi poučný. 

Zkuste také někdy tiše poslouchat v lese, jestli neuslyšíte hlas stromu..

Vydali jsme se na svatomartinskou stezku

12. 11. 2023 Ing. Veronika Novotná

Legendu o svatém Martinovi jsme si poslechli během svatomartinské stezky, na které jsme plnili různé úkoly. Čekalo na nás nejedno překvapení! Například v košíku ukrytá husa, poztrácené podkovy a na samý závěr stezky lahodné svatomartinské rohlíčky, do kterých jsme se s chutí zakousli. :-)
Ve fotogalerii můžete vidět, jak nám plnění úkolů šlo. :-)

Páteční dny trávíme v přírodě

9. 10. 2023 Ing. Veronika Novotná

Poslední den školního týdne se chodíme učit do přírody.
Tentokrát jsme si povídali o podzimu, o zvířátkách žijících v lese, a také jsme trénovali naši paměť. :-)

Přespolní běh

23. 9. 2023 Mgr. Petra Bartošová

První velké závody

Přespolní běh 1

22. 9. 2023 Mgr. Petra Bartošová

Nikdo to nevzdal :-)

Naše první školní dny

19. 9. 2023 Ing. Veronika Novotná

Přechod z mateřské školy do školy základní pro nás nebyl jednoduchý. Vše pro nás bylo nové a přes veliké těšení v nás byla malá dušička, co nás vlastně v té škole čeká. Uběhlo několik dnů a my jsme poznali prostředí školy, naučili se mnoho nových věcí a vytvořili si pravidla naší třídy. Víme, jak už to ve škole chodí a těšíme se na další zážitky, které nás ještě čekají. :-)