Aktuálně

Zájmové kroužky v novém školním roce

19. 9. 2023 Mgr. Pavel Vladyka

Na přelomu září a října se v naší škole opět rozběhnou zájmové kroužky. Pro děti všech věkových kategorií máme připravenu nabídku kroužků, ze kterých si každý vybere to své.

Přihlášky do kroužků jsou otevřeny již nyní. Přehled a přihlášky kroužků najdete zde.

Těšíme se na vás!

Hbitý jazýček

19. 9. 2023 Mgr. Pavel Vladyka

Hbitý jazýček

Ředitelské volno

14. 9. 2023 Mgr. Alena Malásková

Na pátek 29. září 2023 vyhlašuji  ředitelské volno.

Přeju příjemně prožitý prodloužený víkend.

Alena Malásková

Slavnostní zahájení školního roku 2023/2024

7. 9. 2023 Mgr. Pavel Vladyka

Vítejte v naší fotogalerii ze slavnostního zahájení školního roku 2023/2024! Tento nezapomenutelný okamžik přinesl do naší školy nejen nové tváře, ale také spoustu radosti a dojmu.

Úplata za školní družinu

30. 8. 2023 Vlaďka Lukešová

Úplata za školní družinu je stanovena v souladu s vyhláškou č. 163/2018 Sb. o zájmovém vzdělávání v platném znění na 1000,- Kč za školní rok.

Úplatu lze platit pololetně (po domluvě s hospodářkou školy),

1. platba do konce září, 2. platba do konce února.

Úplatu lze uhradit v hotovosti v kanceláři hospodářky školy nebo na účet školy: 0362363319/0800. Do zprávy pro příjemce je nutné uvádět jméno a příjmení dítěte.

Slavnostní zakončení školního roku 2022/2023

30. 6. 2023 Mgr. Pavel Vladyka

Rádi bychom s vámi sdíleli okamžiky plné radosti a úspěchů z naší nedávné slavnosti zakončení školního roku 2022/2023.

Pomezní bouda - poslední zprávy

14. 4. 2023 Mgr. Petra Bartošová

Vyhlášení slalomu a karneval.

Lyžařský kurz - vrácení peněz

13. 4. 2023 Mgr. Alena Malásková

Vážení rodiče,

z důvodu konání lyžařského kurzu mimo sezónu došlo ke snížení nákladů. Škola bude ze zaplacené zálohy vracet Kč 900,--. Pokud jste zálohu na lyžařský kurz platili z bankovního účtu, vrátíme peníze na stejné číslo účtu. Pokud byl kurz hrazen v hotovosti, napište, prosím, zda vrátit peníze opět hotově nebo uveďte číslo účtu, na které mají být peníze odeslány.

Děkuji za spolupráci, Alena Malásková

Loučení se sněhem a Malou Úpou

31. 3. 2023 Mgr. Petra Bartošová

Ve čtvrtek proběhly závody ve slalomu, kterých se úspěšně zúčastnila většina lyžařů a lyžařek kurzu. Škoda, že nám sníh začal mizet doslova před očima a pod lyžemi. 

Sněženky na běžkách a machři na prkně - LYŽAŘSKÝ VÝCVIK HORNÍ MALÁ ÚPA 2023

29. 3. 2023 Mgr. Anna Lemon

Sněženky na běžkách a machři na prkně - LYŽAŘSKÝ VÝCVIK HORNÍ MALÁ ÚPA 2023

Zážitky Prvolyžařů - LYŽAŘSKÝ VÝCVIK HORNÍ MALÁ ÚPA 2023

29. 3. 2023 Mgr. Anna Lemon

Zážitky Prvolyžařů - LYŽAŘSKÝ VÝCVIK HORNÍ MALÁ ÚPA 2023

ZPRÁVY Z LYŽAŘSKÉHO VÝCVIKU - HORNÍ MALÁ ÚPA 2023

28. 3. 2023 Mgr. Anna Lemon

ZPRÁVY Z LYŽAŘSKÉHO VÝCVIKU - HORNÍ MALÁ ÚPA 2023

Lyžařský kurz

5. 1. 2023 Mgr. Alena Malásková

Vážení rodiče,

po dlouhém posuzování všech podmínek a variant Vám oznamuji, že se lyžařský kurz, který se měl konat od 7. 1. do 14. 1. 2023, odkládá z důvodu nepříznivých podmínek k lyžování na náhradní termín, a to od neděle 26. 3. do soboty 1. 4. 2023. Podle informací od vedoucí chaty Pomezní bouda se v tomto náhradním termínu ještě pravidelně lyžuje.

Omlouváme se za způsobené komplikace, ale věříme, že toto rozhodnutí většina z Vás uvítá.

Alena Malásková

Poprvé na běžkách

12. 1. 2022 Vlaďka Lukešová

Dne 9.1. se skupinka sedmáků a osmáků vydala na běžky. Většina z nás byla na běžkách poprvé, já byla mezi nimi. Na začátek musím vysvětlit, jaký je rozdíl mezi běžkami a sjezdovkami. Hlavní rozdíl je určitě ve tvaru. Běžky jsou na špičkách víc zahnuté nahoru a jsou o dost užší a lehčí než lyže. Liší se i boty, na rozdíl od přezkáčů se podobají spíše teniskám. I vázání je jiné, hlavně díky povolené patě.

A moje první pocity? První krůčky byly jednodušší, než se zdály. Postupem času ale začalo přituhovat (minimálně u mě), po pátém pádu už mě začal bolet zadek, ale jízdu jsem i přesto užila. Krajina byla krásně zasněžená, lidé mi přišli nějak víc příjemní a běžky krásně svištěly.

Ke konci lyžařského výcviku nás ještě čekají závody, tak mi držte palce.

Nela H.  7.A

 

První dny na lyžích

10. 1. 2022 Vlaďka Lukešová

Ze začátku jsme byli všichni natěšení, ale zároveň trochu nervózní, přestože asi půlka z nás už na lyžích stála nebo jezdí pravidelně, ale ta druhá si lyžáky a ostatní „nádobíčko“ vyzkoušela maximálně v půjčovně a na sjezdovku jenom zalétla pohledem. Zároveň jsme se těšili na nové zkušenosti a na to, že poznáme nové lidi a nová místa.

Jakmile jsme zastavili před Pomezní boudou v Horní Malé Úpě v Krkonoších, vybalili jsme si a šli na skoro sedmikilometrovou procházku. Večeře nás čekala v nedaleké restauraci Trautenberk. Večer jsme si řekli pravidla – třeba jak se chovat na chatě a na sjezdovce. Pak jsme šli do herny, kde byly na zemi rozložené karty a měli jsme si z nich vybrat dvě. Jednu podle toho, jak jsme se momentálně cítili, a tu druhou podle toho, co očekáváme od výcviku a jaké jsou naše zkušenosti s lyžováním. Bylo zajímavé, když se na jednu kartu podívali dva lidi, tak na stejném obrázku našel každý jinou spojitost. To se nám líbilo.

Druhý den jsme konečně vyrazili na svah. Ze začátku to pro nás nováčky bylo docela divné-správně si odnést na rameni těžké lyže, hůlky v druhé ruce, a ještě chodit v přezkáčích. V první chvíli jsme mysleli, že máme na nohou beton místo lyžáků, ale bylo to trochu podobné bruslím. Na sjezdovce jsme se rozdělili do tří družstev – v prvním byli ti, co uměli lyžovat bez pomoci, ve druhém ti, kteří mají na lyžích základy, ale pomocnou ruku trochu potřebují, a ve třetím úplní začátečníci.

Třetí tým na začátku kopce zkoušel základy – jak se zvednout po pádu, jak se otočit, jak šlapat „stromečky“ nebo jak vyšlapat do kopce bokem. Některým to šlo, ale někteří padali nebo málem bourali do pařezu u lesa, který jsme měli za zády.

Odpoledne jsme si mohli vybrat, jestli půjdeme na sjezdovky, na běžky nebo na snowboard. Na běžky nás šlo nejvíc – hodně lidí si chtělo zkusit něco jiného než lyže. Za mě to byla úleva od těžkých lyží – běžky byly tak o polovinu lehčí a nehrozilo, že když spadnete, tak si nabijete tolik jako na lyžích. Úlevu bych taky připsala tomu, že jsme byli lehčí než na lyžích, snáz to klouzalo, někdy až moc, a nebyli jsme tak navlečeni. Celkově se nám na lyžích i běžkách líbí a posíláme pozdrav do školy i rodičům.

Terka a Verča z 8.B