8. A

Dějepis 4 8.A,B test a zadání

1. 4. 2020 Mgr. Jitka Chylíková

Správné odpovědi na test 2: 1. poslanci radikální - levice, umírnění . pravice, 2. jakobíni - Robespierre, 3.gilotina - podle lékaře Guillotina- u nás za 2.sv. války,  4. Napoleon Bonaparte  5. království - konstituční monarchie - republika - direktorium - konzulát . Odpovídali jste většinou správně, mám radost,  škoda, že někdo zatím neodpověděl ani jednou, když se dají odpovědi snadno najít. Zkuste to znovu.

Test 3 - 1. Jakým státem se Francie stala za Napoleona?

             2. Kde se odehrála 1. námořní bitva Francie proti Velké Británii?

             3. Kde je Trafalgarské náměstí (Trafalgar Square) a čí pomník tady stojí?

             4. Která napoleonská bitva se odehrála na našem území a s jakým výsledkem?

             5. Jaká říše po této bitvě zanikla?

             6. Co přispělo k porážce Napoleona v Rusku?

             7. Které bitvě se říká bitva národů a proč?

Zadání na další týden: přečti a zapiš si na s. 67 -68 o Vídeňském kongresu a na s. 69 -70  Emancipace národů. O Vídeňském kongresu najdete určitě něco i na netu. Podívali jste se na čt na cyklus Lidstvo:Příběh nás všech? Sice byl poslední díl, který se zamýšlel nad nedávnými dějinami, zejména 20. století, ale zajímavé pro vás už teď.

Tak do toho a půl je hotovo, hlavně zdraví :-)

Anglický jazyk 8

31. 3. 2020 Ing. Jana Nováčková

Please, send all your tasks in one email!! Thank you. And do not forget to write your name, surmane and class . (Jméno, příjmení a třídu napiš do kolonky předmět v odesílaném emailu). 

OV 3 ( 8.A, 8.B)

31. 3. 2020 Mgr. Božena Matějková

Dobrý den všem, jelikož do školy nepůjdeme delší dobu přidávám další učivo na další dva týdny.

Matematika 5 (8.A)

31. 3. 2020 Mgr. Božena Matějková

Dobrý den všem, zasílám další kontrolní příklady.

Fyzika -- beseda o energii online

31. 3. 2020 Mgr. Pavel Vladyka
aktualizováno 31. 3. 2020 20:05

Beseda se bude konat ve čtvrtek 16. dubna od 10:00. Pro ty co se ještě nepřihlásili, tak mají ještě možnost. Hlaste se na můj email, najdete ho na konci příspěvku.

Přihlášení dostanou před začátkem besedy email s odkazem na stránky s besedou. Sdělení pořadatele: "Stačí PC s připojením, jde o zoom.us - těsně před besedou Vám pošleme odkaz, který Vy rozešlete všem účastníkům. Odkaz je unikátní pouze pro tuto akci pro Vaši skupinu. Kdo na ni klikne a odsouhlasí vstup s videem i audiem (aby viděl i slyšel a zároveň byl případně viděn a slyšen kvůli dotazům), rovnou se připojí k videokonferenci. Je to nejvíce podobné běžné besedě a zároveň technicky nenáročné."

O uskutečnění besedy se jedná, o výsledku vás budu informamovat. Je smutné, že z celkového počtu 80 žáků 8. a 9. tříd se přihlásilo pouze 14 zájemců! Jejich zájem se pozitivně promítne do závěrečného hodnocení z předmětu fyzika.

Fyzika 8 (30. 3. - 3. 4. 2020)

30. 3. 2020 Mgr. Pavel Vladyka

Elektrický proud a jeho příčiny (str. 91 - 93)

Měření elektrického proudu (str. 94 - 96)

Řešení úkolů z minula je na konci příspěvku.

Anglický jazyk 8

30. 3. 2020 Ing. Jana Nováčková

Hello, kids!

 These are your tasks for this week ( from 30th March to 5th April). Look for the next.

český jazyk 8. A

30. 3. 2020 Mgr. Dana Lorencová

Dobrý den, tento týden mám pro vás opět 3 úkoly:

1) učebnice str. 46, cv. 6 - piš jen slova, kde se něco doplňuje, spočítej si je (je přes 40)

2) zopakuj si vyjmenovaná slova po B, od každého vytvoř příbuzné slovo a to použij ve spojení, např. od vyjmenovaného slova jazyk vytvořím příbuzné jazýček a napíšu mlsný jazýček

3) Do souvětí doplň čárky, urči počet vět a věty hlavní a vedlejší (druh): Viděl jak Tereza naše nová spolužačka míří k autobusové zastávce která byla v obležení dětí z 1. stupně.

Úkoly mi posílej, někteří si je syslí doma.

Přírodopis 8/6 1.4 - 10.4

30. 3. 2020 Mgr. Lenka Černá

Dýchací soustava

  • Učebnice str. 92 – 96
  • Doplnění zápisu do sešitu
  • Video: Umělé dýchání

Zeměpis (30.3.-3.4.)

28. 3. 2020 PaedDr. Ivana Šindlerová

Zadání učiva na týden od 30.3.-3.4.

Pardubický kraj - učebnice str. 90 - 91

Přečíst zadané téma, napsat výpisky a naučit se je.

Chemie (30.3.-3.4.)

28. 3. 2020 PaedDr. Ivana Šindlerová

Zadání učiva: "Plyn urychlující zrání ovoce"

 

Přirodopis 5 27.3 - 31.3

26. 3. 2020 Mgr. Lenka Černá

Věkové zvláštnosti oběhové soustavy

  • vypracovat výpisky z učebnice str. 103

Dějepis 3 8.A,B test a zadání

25. 3. 2020 Mgr. Jitka Chylíková

Díky za odpovědi na 1.test, nyní si zkontroluj správné odpovědi: 1. za krále Ludvíka XVI., 2. z rodu Habsburků . matka Marie Terezie, 3. 3.stav nespokojen s neplacením daní prvním a druhým stavem, s absolutis. vládou a dluhy krále 4. dobytí Bastily- královského vězení a zbrojnice.  Většina z vás odpověděla správně.

Teď 2.test, odpovědi pošli opět mailem: 1.Jak se rozdělili poslanci v Ústavodárném shromáždění, které platí vlastně dodnes?

2.Kdo byl nejradikálnější a kdo byl v jejich čele?

3.Jakým nástrojem se popravovalo? Najdi, podle koho se jmenoval a zda byl někdy i u nás.

4. Kdo revoluci ukončil?

5. Seřaď, jak se Francie měnila během revoluce - republika - konzulát - království- konstituční monarchie - direktorium

Zkusili jste si pustit video výpisky Francouzská revoluce na youtube?

Nyní zadání na další týden: přečti si a zapiš ze strany 64 -66 Napoleon Bonaparte, najdi si Slavné dny- Den, kdy došlo k bitvě u Waterloo a Edisco video výpisky Napoleon (koukni i na komentáře pod videem) nebo cokoliv na netu, filmy, seriály.

V čt běží seriál Lidstvo, příběh nás všech, teď díly o událostech, které nás brzo čekají - americká revoluce, otroctví, kolonie.., vynálezy - prům.revoluce, kaučuk..taky zajímavé. 31.3. na čt startuje Dějepis s Kovym.

Hodně zdaru a zdraví všem!

Matematika 4 (8.A)

25. 3. 2020 Mgr. Božena Matějková

Úkol na další týden je téma násobení mnohočlenů. 

Přírodopis 3 24.3

24. 3. 2020 Mgr. Lenka Černá

Srdce

  • učebnice str. 101 - 103
  • doplnit zápis do sešitu

Fyzika 8 (23. 3. - 27. 3. 2020)

23. 3. 2020 Mgr. Pavel Vladyka

Záznam a reprodukce zvuku (str. 86 - 88)

Elektrický náboj (str. 90 - 91)

Řešení úkolů z minula je na konci příspěvku.

Anglický jazyk 8

23. 3. 2020 Ing. Jana Nováčková

Domácí příprava zůstává  tak, jak byla dětem zadána ústně  v poslední den před uzavřením školy.  Gramatika - podmínkové věty II, je kromě učebnice ( str. 72)  také přehledně vyložena  např. zde: http://anglina.unas.cz/easy-english/tvorba-vet/anglicka-druha-podminkova-veta/   Test si  vyzkoušejte zde: http://anglina.unas.cz/easy-english/testy/druhe-podminkove-vety-test-cislo-37/

český jazyk 8.A

23. 3. 2020 Mgr. Dana Lorencová

Dobrý den, tento týden mám pro vás 3 úkoly.

1) Utvoř 10 jednoduchých vět (ne souvětí) s těmito slovy - bílí, bílý, zdraví, zdravý, Kubovy, Kubovi, přibyli, přibily, síry, vír. V každé větě bude vždy jedno slovo v tomto tvaru. Věty budou mít nejméně 7 slov. Před odesláním si věty důkladně přečti.

2) V následujícím textu jsou tři chyby, pošli mi jen tři opravená slova: ke mně, nevinné oběti, tamnější náměstí, změna času, vzpoměl jsem si, pomněnka, osamělý měsíc, zákaz vjezdu, uzemnění, chovej se rozumně, vědomě lhal, mluvil o mně, oběvil se nečekaně, umělé zuby, pevné objetí, napěchovat, samozřejmě, soukromě.

3) Učebnice str. 64 cv. 4. - upřesňuji: 9 obrázků, takže nejméně 9 vět (i souvětí), alespoň pětkrát použij citoslovce a pozor, přímá řeč ať je napsaná správně (dvojtečka, uvozovky, věta, tečka či vykřičník, uvozovky...)                                                                                                   Lor.

 

přírodopis 4 25.3 - 30.3

22. 3. 2020 Mgr. Lenka Černá

Krevní oběh

Zeměpis (23.3.-27.3.)

21. 3. 2020 PaedDr. Ivana Šindlerová

ahoj osmáci,

doufám, že mnou zadané úkoly z minulého týdne jste již vypracovali. Zadávám vám další na nadcházející týden.