Aktuálně

Zájmové kroužky

11. 9. 2019 Pavel Vladyka

Od října 2019 budeme postupně spouštět zájmové kroužky. Informace předáme přímo dětem a budou také zveřejněny na webových stránkách školy a školní nástěnce.

Pozvánka na depistáž

3. 9. 2019 Alena Malásková

 

Vážení rodiče,

na této škole vedu kroužek logopedické prevence. Do kroužku se mohou hlásit žáci s vadami řečia výslovnosti.

Ke spokojenosti rodičů každým rokem oslovuji paní školní logopedku

Mgr. Ivu Matějkovou z SPC Beroun, která Vám individuálně odborně poradí v této oblasti. Spolupracuje se mnou během roku a doporučí vhodné metody pro Vaše dítě.

 

Depistáž bude probíhat ve čtvrtek

26.9. v 1. pavilonu ve 2.B od 13hod.

Je nutné se předem objednat. Vyšetření trvá kolem15min.

 

Možnost objednání na tel. č. 732 888 613 nebo osobně ( 1.pav.- přízemí uprostřed 2.B).

 

Mgr. Eva Palková

 

2.A seznam pomůcek

13. 8. 2019 Petra Bartošová

2.A pomůcky

VV a  PČ

v kufříku : igelitová podložka, kelímek, štětec č. 4, 8, 12, vodové barvy, voskovky ( 12 barev ), modelína + podožka, nůžky,  lepidlo v tyčince ( velké ), temperové barvy, paleta, hadřík, malý černý fix, barevné papíry, ( zástěru nebo staré triko dle uvážení )

TV

do sáčku : cvičební úbor ( kraťasy a triko ), boty do tělocvičny s bílou podážkou,

teplákovou soupravu, boty na ven

Během školního roku proběhne plavecký výcvik.

Ostatní pomůcky

vybavený penál (2x  pero Tornádo, pastelky, tužky č. 2, 1, gumu, ořezávátko, nůžky a malé lepidlo

v tyčince ), trhací blok A5 bez linek, mazací tabulku + více fixů, papírové kapesníky ( tahací ),

4 role papírových utěrek

Sešity budou zakoupeny hromadně.

Přeji krásný zbytek prázdnin. Petra Bartošová

 

 

Pomezní bouda live

18. 1. 2019 Vlaďka Lukešová

1)JAK SE LÍBÍ POBYT OD 1 DO 10 A PROČ?

Vitas: „ 7 = špatná wifi, dobrá koupelna !“

Radek: „9 = kvůli malým pokojům,jinak by bylo 10 bodů“

Míša: „10 = skvělý je tu všechno !“

Petra: „11 = jsem nadšená, skvělý sníh, bezvadný team a zdatní lyžaři .“

2) BĚŽKY, LYŽE A PROČ ?

Honza V.: „Na lyžích jezdím odmala, běžky nic moc.“

Pepa: „Lyže, běžky mě nebaví, padám.“

Marie: „Lyže jsou lehčí.“

Petra: „Jasně že snowboard, ale každé má své výhody.“

Poprvé na snowboardu

16. 1. 2019 Vlaďka Lukešová

První den na snowboardu

Den probíhal tak, že nás sedm snowboarďáků se nejdřív učilo, jak se na snowboard vůbec postavit. Dostali jsme se na dětskou sjezdovku, kde jsme začali sjíždět jako padající list. Brzy jsme se to naučili. Odpoledne jsme šli na velkou sjezdovku učit se obloučky, někteří zůstali na dětském svahu a ostatní už zkoušeli obloučky. Oříšek byla jízda na vleku , ale i to jsme zvládli. Naučili jsme se toho hodně, ale máme pořád co zdokonalovat. Při vrácení snowboardu do půjčovny přišel náš nějaký „puňťa“ vrátit prkno pouze ve snowboardových botách a chtěl jít asi z půjčovny bos. Tak moc se do snowboardu zamiloval. Určitě vám radím, ať si jízdu na snowboardu taky vyzkoušíte. Je to cool a easy!

Jindra H.

Bílou stopou

16. 1. 2019 Vlaďka Lukešová

Bílou stopou

15.1. dopoledne jsme první a druhé družstvo vyjeli poprvé na běžkách. Dost jsme se obávali, co nás čeká. Už hned na začátku nastala první trable – jeden z nás si vzal špatné běžky. Ale vyjeli jsme. Dojeli jsme až ke sjezdovce U kostela a jeden z našich běžkařů se pochlubil, že udělal rekord a spadl 33 krát. Nakonec se nikomu nic vážného nestalo a žádná běžka ani noha či ruka nebyla zlomena. Docela se nám běžky zalíbily, rádi bychom na ně vyrazili i u nás , když bude sníh. Toho samého dne vyjelo na běžky i třetí družstvo „Lyžařské rakety“. Ze začátku jsme se učili základy skluzu na běžkách a po nějaké době jsme vyrazili bílou stopou. Někteří občas spadli, ale nebylo to nic hrozného. Když jsme dojeli k areálu U kostela, udělali jsme si pár fotek a dostali zaslouženou odměnu. Na zpáteční cestě to už všem šlo mnohem lépe, a tak někteří si sjeli na závěr i prudší kopec, i když už se začalo stmívat a vítr hnusně foukal. U někoho měly běžky takový úspěch , že se DOBROVOLNĚ přihlásili na běžky ještě další den se čtvrtým družstvem snowboarďáků. Tady jízda probíhala v pohodě až na komplikace, kdy náš horlivý „servisman“ namazal někomu běžky tak, že se už nerozjely a dotyčný musel vyrazit pěšky. Doteď nám zní v uších text písně Michala Hrůzy: „Bílá stopa rovná, hladká, krásná, dneska bude moje duše šťastná“.

Jana Š., Maruška Š., Kačka M.

Poprvé na lyžích

14. 1. 2019 Vlaďka Lukešová

Dne 13.1. 2019 jsme si my, kteří ještě neuměli na lyžích, jeli zkusit na malém kopečku, jak se brzdí. Když jsme nasadili lyže, tak jsme se všichni báli, ale pak jsme zjistili, že není proč. Ze začátku jsme skoro všichni padali a bořili se do sněhu, až nás učitelky skoro nemohly najít. Zkoušeli jsme brzdit na levou        a pravou stranu a mezitím někteří z nás spadli tolikrát, že to ani nešlo spočítat. I když u konce odpoledne někdo padal, tak jsme se naučili slušně brzdit. Naštěstí jsme se všichni na chatu vrátili živi a zdrávi a těšili se na příští den a další výzvu: jízdu na vleku!

Bára Koubová

Příjezd na lyžařský kurz letošních sedmáků

13. 1. 2019 Vlaďka Lukešová

Dne 12. 1. 2019 se sedmá třída a pár starších žáků ze ZŠ v Žebráku vypravili do Krkonoš na lyžařský výcvik. Již cestou autobusem do hor bylo velmi veselo a všichni se těšili, až se postaví na svah a naučí se lyžovat nebo zdokonalí své lyžařské schopnosti. Po příjezdu na chatu se postupně žáci ubytovali do pokojů a vybalili si své věci. Poté jsme se všichni vydali na dlouhou procházku s cílem obhlédnout si zdejší krajinu a hlavně lyžařské areály. Náš cíl byl dojít ke zdejšímu kostelu, kde jsme se společně vyfotili. Po příchodu zpátky na chatu si žáci zahráli několik seznamovacích her. Dále jim učitelé sdělili informace k následujícím dnům a poučili je o bezpečnosti a provozním řádu chaty. Po dlouhém dni všichni vyčerpáním ulehli do svých postelí.

Z Malé Úpy – Eliška Bendová