Aktuálně

Logopedická prevence " Hbitý jazýček"

1. 4. 2020 Mgr. Eva Palková

Mluvení je hra

Zápis žáků do I. tříd - změna

1. 4. 2020 Mgr. Alena Malásková


Zápis dětí do 1. tříd – změna


     Na základě Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy, č. j.: MSMT-12639/2020-1, vyhlašuje ředitel Základní školy Sídliště 321, Žebrák změnu v termínu a formě zapisování žáků do I. tříd.


Doba pro podání Žádosti o přijetí dítěte: 1. 4. – 30. 4. 2020
Zápis bude proveden bez přítomnosti zapisovaných dětí ve škole. 


Zákonní zástupci vyplní:
1. Žádost o přijetí dítěte a zašlou spolu s vyplněným Dotazníkem pro rodiče žáka 1. ročníku

NEBO   

2. Žádost o odklad povinné školní docházky a zašlou spolu s vyplněným Dotazníkem pro rodiče žáka 1. ročníku, zprávou z vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně a vyjádřením dětského lékaře.

Formuláře Žádosti o přijetí i Žádosti o odklad povinné školní docházky a Dotazník pro rodiče žáka 1. ročníku jsou ke stažení na stránkách školy www.skolazebrak.cz v záložce AKTUÁLNĚ.


Zaslat lze:
1. Datovou schránkou: ip8un5
2. E-mailem s elektronickým podpisem na adresu: zastupce@skolazebrak.cz 
3. Poštou

Pokud k Žádosti o odklad povinné školní docházky nemáte Zprávu od pedagogicko-psychologické poradny z důvodu uzavření a zprávu dostanete později než do konce dubna, podejte Žádost o přijetí dítěte a odklad bude vyřízen dodatečně s předložením Zprávy z pedagogicko-psychologkcé poradny a zprávou od dětského lékaře. 


V případě nejasností pište své dotazy e-mailem na adresy:
zastupce@skolazebrak.cz
reditel@skolazebrak.cz 

                                                                                                                        Mgr. Ladislav Šnajdr
                                                                                                                                 ředitel ZŠ
 

Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání.docx

Dotazník pro rodiče žáka 1. ročníku.pdf

Žádost o odklad povinné školní docházky.docx

Informace z DKK Grada

31. 3. 2020 Mgr. Jitka Chylíková

Informace k možnosti objednávání knih z Dětského knižního klubu Grada

Vzhledem k současné situaci a uzavření škol nabízí i Dětský knižní klub nakladatelství Grada možnost objednat knihy přímo rodiči ze Školního  katalogu Dětského knižního klubu online s 30% slevou a po zadání kódu DKKJARO s dopravou zdarma  na adresu bydliště. Využijte proto v případě zájmu této možnosti na stránce Školní katalog Dětského knižního klubu Grada.

Zájezd do Anglie

30. 3. 2020 Ing. Jana Nováčková

Vážení rodiče, 

oznamuji Vám, že se podařilo od CK vyjednat storno poplatek pouze ve výši 500 Kč za dítě.  Považuji to za radostnou zprávu a za velký úspěch.  Přeji Vám hodně zdraví, Jana Nováčková

Mimořádné opatření - uzavření školy

27. 3. 2020 Mgr. Alena Malásková

Z rozhodnutí vlády ČR je škola od 11. 3. 2020 do odvolání uzavřena. Obědy a svačiny budou žákům automaticky odhlášeny. Začátek školního vyučování sledujte v médiích.

Příloha: Mimoradne_opatreni_11032020.pdf

Potvrzení pro zaměstnavatele: Potvrzeni_pro_zamestnavatele.pdf

Informace pro rodiče a školská (obdobná) zařízení: Karantena_a_osetrovne_CSSZ.pdf

Informace z Albatrosu k objednávání knih

26. 3. 2020 Mgr. Jitka Chylíková

Důležitá informace k objednávání knih z jarních katalogů Albatros Media

Společnost Albatros Media nabízí v době uzavření škol možnost objednat knížky z jarních katalogů KMČ Albatros, KKF Fragment nebo Pohádkové školky s dodáním přímo domů za zvýhodněné ceny a bez poštovného. Katalogy najdete na internetu na adrese: www.albatrosmedia.cz/c/skolnikatalogy. Před odesláním objednávky vyplňte slevový kód JARO20, díky kterému nebudete platit žádné poštovné. Kód platí do 9.dubna 2020. Věříme, že četba knížek může být pro děti příjemným zpestřením  v náročné době karantény. V případě potřeby kontaktujte školního důvěrníka KMČ na mailové adrese: chylikova@skolazebrak.cz

Zadávání úkolů

25. 3. 2020 Mgr. Alena Malásková

Zadávání úkolů

Pro zjištění zadaných úkolů v době uzavření školy rozklikněte nejprve záložku I. nebo II. stupeň, potom název třídy a tam jsou zadané úkoly od všech vyučujících ve třídě.

Alena Malásková

LVK 2020

21. 1. 2020 Vlaďka Lukešová

Hlásíme se z Pomezní boudy v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Máme čerstvé zážitky z prvního dne na lyžích.

Ráno úplně normální – vstávali jsme, chvíli jsme se bavili o tom, jaké to dnes asi bude. V osm hodin snídaně – rohlík, šunka, sýr, máslo, m armeláda atd. Každý si mohl vybrat, co chtěl.

Po snídani jsme někteří ztěžka nazuli lyžáky a hurá, jdem na to. Rozdělili nás na tři skupiny. My, co jsme stáli na lyžích úplně poprvé v životě, jsme si pomysleli, že ta čertovská prkýnka nikdy nezvládnem a že to zkrátka nedáme, když si ty „ mrchy“ jedou tam, kam vůbec nechceme. Když druhá skupina odjela s paní učitelkou Bartošovou a první s panem ředitelem na sjezdovku, začali jsme se učit základní věci.

Po obědě s velmi dobrou polévkou gulášovkou a špagetami jsme si trochu odpočinuli a odvážně vyrazili na malý kopeček. Tam jsme trénovali obloučky a už i sjížděli. Závěrečná výzva byla průjezd brankou z hůlek, ale bez svých hůlek. Sami jsme se překvapili, že jsme to všichni zvládli. Dokonce jsme si museli přiznat, že to lyžování není takový strašák, jak jsem si ještě ráno mysleli. Prostě nás začalo bavit. Zítra nás čeká další challenge – jízda na vleku. Držte nám palce.

Zapsáno podle zážitků členů 3. družstva, budoucích olympijských vítězů :-)

Pomezní bouda live

18. 1. 2019 Vlaďka Lukešová

1)JAK SE LÍBÍ POBYT OD 1 DO 10 A PROČ?

Vitas: „ 7 = špatná wifi, dobrá koupelna !“

Radek: „9 = kvůli malým pokojům,jinak by bylo 10 bodů“

Míša: „10 = skvělý je tu všechno !“

Petra: „11 = jsem nadšená, skvělý sníh, bezvadný team a zdatní lyžaři .“

2) BĚŽKY, LYŽE A PROČ ?

Honza V.: „Na lyžích jezdím odmala, běžky nic moc.“

Pepa: „Lyže, běžky mě nebaví, padám.“

Marie: „Lyže jsou lehčí.“

Petra: „Jasně že snowboard, ale každé má své výhody.“

Poprvé na snowboardu

16. 1. 2019 Vlaďka Lukešová

První den na snowboardu

Den probíhal tak, že nás sedm snowboarďáků se nejdřív učilo, jak se na snowboard vůbec postavit. Dostali jsme se na dětskou sjezdovku, kde jsme začali sjíždět jako padající list. Brzy jsme se to naučili. Odpoledne jsme šli na velkou sjezdovku učit se obloučky, někteří zůstali na dětském svahu a ostatní už zkoušeli obloučky. Oříšek byla jízda na vleku , ale i to jsme zvládli. Naučili jsme se toho hodně, ale máme pořád co zdokonalovat. Při vrácení snowboardu do půjčovny přišel náš nějaký „puňťa“ vrátit prkno pouze ve snowboardových botách a chtěl jít asi z půjčovny bos. Tak moc se do snowboardu zamiloval. Určitě vám radím, ať si jízdu na snowboardu taky vyzkoušíte. Je to cool a easy!

Jindra H.

Bílou stopou

16. 1. 2019 Vlaďka Lukešová

Bílou stopou

15.1. dopoledne jsme první a druhé družstvo vyjeli poprvé na běžkách. Dost jsme se obávali, co nás čeká. Už hned na začátku nastala první trable – jeden z nás si vzal špatné běžky. Ale vyjeli jsme. Dojeli jsme až ke sjezdovce U kostela a jeden z našich běžkařů se pochlubil, že udělal rekord a spadl 33 krát. Nakonec se nikomu nic vážného nestalo a žádná běžka ani noha či ruka nebyla zlomena. Docela se nám běžky zalíbily, rádi bychom na ně vyrazili i u nás , když bude sníh. Toho samého dne vyjelo na běžky i třetí družstvo „Lyžařské rakety“. Ze začátku jsme se učili základy skluzu na běžkách a po nějaké době jsme vyrazili bílou stopou. Někteří občas spadli, ale nebylo to nic hrozného. Když jsme dojeli k areálu U kostela, udělali jsme si pár fotek a dostali zaslouženou odměnu. Na zpáteční cestě to už všem šlo mnohem lépe, a tak někteří si sjeli na závěr i prudší kopec, i když už se začalo stmívat a vítr hnusně foukal. U někoho měly běžky takový úspěch , že se DOBROVOLNĚ přihlásili na běžky ještě další den se čtvrtým družstvem snowboarďáků. Tady jízda probíhala v pohodě až na komplikace, kdy náš horlivý „servisman“ namazal někomu běžky tak, že se už nerozjely a dotyčný musel vyrazit pěšky. Doteď nám zní v uších text písně Michala Hrůzy: „Bílá stopa rovná, hladká, krásná, dneska bude moje duše šťastná“.

Jana Š., Maruška Š., Kačka M.

Poprvé na lyžích

14. 1. 2019 Vlaďka Lukešová

Dne 13.1. 2019 jsme si my, kteří ještě neuměli na lyžích, jeli zkusit na malém kopečku, jak se brzdí. Když jsme nasadili lyže, tak jsme se všichni báli, ale pak jsme zjistili, že není proč. Ze začátku jsme skoro všichni padali a bořili se do sněhu, až nás učitelky skoro nemohly najít. Zkoušeli jsme brzdit na levou        a pravou stranu a mezitím někteří z nás spadli tolikrát, že to ani nešlo spočítat. I když u konce odpoledne někdo padal, tak jsme se naučili slušně brzdit. Naštěstí jsme se všichni na chatu vrátili živi a zdrávi a těšili se na příští den a další výzvu: jízdu na vleku!

Bára Koubová

Příjezd na lyžařský kurz letošních sedmáků

13. 1. 2019 Vlaďka Lukešová

Dne 12. 1. 2019 se sedmá třída a pár starších žáků ze ZŠ v Žebráku vypravili do Krkonoš na lyžařský výcvik. Již cestou autobusem do hor bylo velmi veselo a všichni se těšili, až se postaví na svah a naučí se lyžovat nebo zdokonalí své lyžařské schopnosti. Po příjezdu na chatu se postupně žáci ubytovali do pokojů a vybalili si své věci. Poté jsme se všichni vydali na dlouhou procházku s cílem obhlédnout si zdejší krajinu a hlavně lyžařské areály. Náš cíl byl dojít ke zdejšímu kostelu, kde jsme se společně vyfotili. Po příchodu zpátky na chatu si žáci zahráli několik seznamovacích her. Dále jim učitelé sdělili informace k následujícím dnům a poučili je o bezpečnosti a provozním řádu chaty. Po dlouhém dni všichni vyčerpáním ulehli do svých postelí.

Z Malé Úpy – Eliška Bendová